AKTUALITY                                      

Bemaco Prešov - HK AS Trenčín 32:22 (16:10)

V predposlednom zápase hráčky Trenčína cestovali na východ Slovenska do Prešova.Od začiatku stretnutia boli domáce hráčky z Prešova lepším tímom. V deviatej minúte hostky prehrávali 1:4. Ani time-out nepriniesol zlepšenie zo strany Trenčaniek. Naopak domáce hráčky hrali s veľkým nasadením. Za nepriaznivého stavu pre hostky v 18. minúte ( 4:11 ) opäť trénerka Trenčína využila už svoj druhý oddychový čas. Hráčky sa čiastočne spamätali, do svojich rúk zobrala zodpovednosť Rajnohová M. a Nejedlíková a skorigovali hrozivý polčasový výsledok. Druhý polčas tromi gólmi po sebe Rajnohová E. znížila vedenie svojho družstva, ale hráčky Prešova kontrolovali stretnutie. V 42.minúte už však po góle Ušiakovej bol stav stretnutia 16:23 a zápas sa len dohrával. Domáce hráčky udávali tempo hry celé zápas a zaslúžene vyhrali.

Zdena Rajnohová (trénerka HK AS): V dnešnom zápase nám nefungovalo vôbec nič. Dievčatá boli ako vymenené. Hrali sme zle v obrane, v bráne a aj v útoku .Rozhodne som neočakávala takýto výsledok. Určite som sklamaná, dúfam že dievčatá sa poučia a v poslednom zápase predvedieme lepší výkon.

Zostava a goly: Rehušová - Minárechová N.2, Zemanovičová B., Kostelná K.3/3, Nejedlíková N.3, Ušiaková N.5, Blažeková S. Matejíková, Rajnohová M.3, Rajnohová E.6/2.

HK AS Trenčín - Iuventa Michalovce 25:36 (12:17)

Predohrávka 24.kola spoločnej česko-slovenskej súťaže Whil medzi domácim Trenčínom a hosťujúcim družstvom Michaloviec dopadlo podľa očakávania. Iuventa Michalovce v tejto sezóne ešte neprehrala a tak sa predpokladal triumf favorita. Úvod zápasu Trenčianky nezačali vôbec zle. Síce zahodili pár vyložených šancí, stále držali s favoritom krok. V deviatej minúte po góle Nejedlíkovej bol stav 4:5. Najväčšie problémy Trenčiankam robila najlepšia hráčka Iuventy, pivotka Perederiy, ktorá najviac zamestnávala obranu domáceho tímu. Práve jej zásluhou súper gólovo odskočil, ale aj tak v 20.minúte po góle Ušiakovej nebol stav stretnutia pre domáce hráčky zlý, keď prehrávali o päť gólov. Tento gólový rozdiel sa udržal do konca prvého polčasu. Trenčianky v prvom polčase hrali veľmi dobre. Druhý polčas otvorila Rajnohová E. a prvých desať minút bola Iuventa stále v pätgólovom vedení. Následne svoj tím oslabila Blažeková, ale Trenčianky hrou bez brankára dokázali skórovať presnou ranou Rajnohovej a Kostelnej bol stav stretnutia 15:20. Súper,  ale potvrdzoval postavenie v tabuľke a gólový rozdiel narastal. Iuventa sa začala presadzovať hlavne z krídiel. V 51.minúte stiahla náskok domáceho družstva Minárechová, ale súper si konečný výsledok postrážil a zaslúžene vyhral.

Zdena Rajnohová (trénerka HK AS): Celkovo sa mi zápas páčil, musím dievčatá pochváliť. Ktovie aký by bol priebeh zápasu, keby sme v úvode premenili dve sedmičky a tri vyložené šance. Vôbec sa nemáme za čo hanbiť, vychádzala nám hra v oslabení, čo bolo dôležité. Dievčatá hrali s nasadením s úsilím podať čo najlepší výkon. Samozrejme sme prehrali, veď Iuventa má iné zloženie tímu a iné skúsenosti. Treba sa triezvo pozerať ale na to, či výkony našich dievčat napredujú, či sa zlepšujú, lebo okrem dvoch skúsených hráčok, (Rajnohovej a Blažekovej) to hrajú dorastenky vo veku 17-18 rokov a podávajú slušné výkony.

Zostava a goly: Rehušová, Hanzalíková - Minárechová N.1, Zemanovičová B.1, Kostelná K.5, Nejedlíková N.3, Ušiaková N.4, Blažeková S.1 Matejíková, Rajnohová M.7, Rajnohová E.3/2.

DHK Zora Olomouc -HK AS Trenčín 27:28 (14:12)

V sobotu večer odohrali Trenčianky 23. kolo spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL, na palubovke súpera Zory Olomouc. Mladé Trenčianky začali bez rešpektu a v ôsmej minúte Zemanovičová upravila na 4:0. Domáce hráčky po time-oute trénera v deviatej minúte dali svoj prvý gól. V šestnástej minúte ešte stále viedli Trenčianky, kde na 8:6 upravila M.Rajnohová. Hluchá chviľka hosťujúceho tímu a nepremieňanie šancí domáce hráčky okamžite využili a zvrátili zápas vo svoj prospech a v 24.minúte Olomouc vyhrával 11:9. V posledných minútách Rajnohová E. s Nejedlíkovou stiahli náskok domáceho družstva na 11:12 ale posledných päť minút patril domácej Fryčákovej, ktorá dala posledný 14-ty polčasový gól. Kostelná korigovala stav premenenou sedmičkou na konečných 12:14. Druhý polčas hosťujúci tím prehrával v 33. minúte 13:17. Ale to všetko sa zmenilo a v 40.minúte keď sa Nejedlíková postarala a vyrovnala nepriaznivý stav Trenčaniek na 18:18. Domáci Olomouc znovu z rúk Fryčákovej ušiel Trenčiankam na trojgólový rozdiel., ale hráčky z Trenčína hrali z veľkým nasadením a znovu v 52.minúte Rajnohová E. vyrovnala na 24:24. Do dvojgólového vedenia 26:24 sa hostky dostali presnými strelami Zemanovičovej a Rajnohovej M. a do konca zápasu zostávali tri minúty. V 58. minúte bol opäť stav vyrovnaný s čím nesúhlasila Kostelná K. a z jej rúk padol víťazný gól Trenčaniek. Zápas mal veľmi dobrú atmosféru a napriek všetkému si mladé hráčky z pod hradu Matáša Čáka odniesli zaslúžené víťazstvo.

Zdena Rajnohová (trénerka HK AS): Táto výhra nám potvrdila narastajúcu formu družstva. Toto víťazstvo je pre nás veľmi cenné. Hoci sme v prvom polčase spravili veľa technických chýb, dokázali sme v druhom polčase zomknúť a napriek všetkému vyhrať. Všetky dievčatá podali bojovný kolektívny výkon. Bola cítiť túžba po víťazstve, sila kolektívu, lavička žila. Dievčatá sa zomkli a hoci to bol ťažký zápas, vyhral kolektív.

Zostava a goly: Rehušová, Hanzalíková - Takáčová T., Minárechová N., Mesárošová Z., Jašková P., Matejíková V., Zemanovičová B. 5, Kostelná K.7/3, Nejedlíková N.5, Ušiaková N.2, Blažeková S., Rajnohová M.5, Rajnohová E.4.

HK AS Trenčín - DHK Baník Most 30:21 (12:12)

V piatok večer Trenčianky privítali na domácej palubovke súpera z Čiech, DHK Baník Most. Úvod stretnutia hneď v prvom útoku otvorila hráčka z Mostu Rúčková, ale Kostelná okamžite odpovedala po premenenom sedemmetrovom hode a vyrovnala na 1:1. Do tesného vedeniavposlala svoji tím Rajnohová E. 2:1 V deviatej minúte hosťujúci tím hral v oslabení a Rajnohová M. svojim gólom poslala opäť do vedenia 3:2. Súper okamžite odpovedal a tromi gólmi v rade a vyhrával 3:5. Domáce Trenčianky však neskladali zbrane a po pekných góloch v 14.minúte bol stav opäť vyrovnaný 6:6. Celý prvý polčas bol veľmi vyrovnaný a Trenčianky predvádzali peknú hádzanú. Začiatok druhého polčasu bol taktiež podobný ako prvý polčas, vedenie sa stále striedalo. V 38.minúte sa Trenčianky opäť dostali do tesného vedenia, ktoré tento krát zabezpečila Nejedlíková a v 40. minúte bol stav 16:16. Od tohto momentu, hráčky z Mostu nabrali druhý dych a začali zrýchľovať hru, kde hosťujúci tím držala Szárková, ktorá hrala výborne. Trenčianky nepremenili vyložené šance a súper sa začal postupne vďaľovať. Presne desať minút trvalo domácim hráčkam aby skórovali a dostali sa späť do hry. Až v 51. minúte z rúk Ušiakovej, ktorej sa podarilo delovkou z diaľky dať 17 gól Trenčína. Ale to už hostky mali 8 gólový náskok a stav stretnutia ukazoval 17: 25 a bolo jasné kto si odnesie dva body. Posledných desať minút bolo vidieť snahu a bojovnosť domáceho tímu, ale súper si vypracoval dostatočný náskok a zaslúžene vyhral.

Zdena Rajnohová (trénerka HK AS): Vedeli sme že Most ma veľmi kvalitný tím, tiež sme chceli odčiniť nielen nepríjemnú prehru z jesene, ale aj zlý dojem z predvedenej hry. Dnes sme odohrali výborný zápas, držali sme s favoritom krok, 40.min. Škoda tých hluchých desať minút, ktoré rozhodli. Súper nám gólovo odskočil a už potom nebola šanca na zvrátenie výsledku. Musím však dievčatá pochváliť, boli koncentrované a disciplinované, hneď od začiatku hrali bez rešpektu a s nasadením.

Zostava a goly: Rehušová, Hanzalíková - Minárechová N., Zemanovičová B.1, Kostelná K.5/1, Nejedlíková N.1, Ušiaková N.3, Blažeková S.2, Matejíková, Rajnohová M.6, Rajnohová E.2, Takáčová 1.

DHC Sokol Poruba - HK AS Trenčín 29:23 (16:14)

Zostava a goly: Rehušová, Hanzalíková - Minárechová N.2, Zemanovičová B.3, Kostelná K.8/4, Nejedlíková N.3, Ušiaková N.1, Blažeková S.2, Matejíková, Rajnohová M.2, Rajnohová E.3.

Predohrávka 21. kola spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) sa odohrala v stredu na pôde DHC Sokol Poruba.

Úvod stretnutia po trojgólovom vedení naznačoval jednoznačnú hádzanú v prospech domáceho celku, ale zďaleka to tak nebolo. Hoci hosťujúci Trenčín začal s rešpektom, po time-oute Trenčianky gólom Kostelnej otvorili svoje konto a začali sa postupne doťahovať na súpera. Za stavu 12:14, kontaktný gól Trenčína v 23.minúte zmarila domáca brankárka Roháčková, ktorá svoje hráčky držala vo vedení. Po zmene strán hosťujúce hráčky boli oveľa koncentrovanejšie, dostávali sa do výhodných streleckých pozícií, ale opäť domáca brankárka bola proti. V 40. minúte si domáce hráčky vybudovali náskok za stavu 26:21 sa predpokladalo víťazstvo domáceho tímu. Posledná desaťminútovka nepridala veľa na góloch a zápas sa len dohrával.

Zdena Rajnohová (trénerka HK AS): Tento zápas mňa osobne mrzí, dnes sme mali na viac. Aj keď nám úvod stretnutia nevyšiel, rozohrali sme sa a za prvý polčas sme dvakrát mali veľkú šancu sa tesne dotiahnúť na súpera. Druhý polčas sme začali skvele, ale nepremieňanie šancí nás dostalo do kolien a dievčatá si už tak neverili. Samozrejme im nemôžem odoprieť snahu. V samotnom zápase rozhodol výkon brankárok, Roháčková chytala skvele, naopak naše brankárky dnes mali slabý deň.

HK AS Trenčín - Sokol Písek 28:22 (14:13)

Stretnutie dvoch tabuľkových susedov pod Trenčianskym hradom napovedal, že sa bude hrať bojovná hádzaná. Úvod stretnutia zvládli lepšie hosťujúce hráčky z Písku, keď v tretej minúte vyhrávali 0:3, na čo trénerka domáceho tímu reagovala oddychovým časom. Vo štvrtej minúte Kostelná skórovala a v siedmej minúte opäť z jej ruky bol stav vyrovnaný 4:4. Trenčianky sa v jedenástej minúte dostali do vedenia a v osemnástej minúte po góloch sestier Rajnohových viedli rozdielom troch gólov (10:7). Posledná desaťminútovka prvého polčasu vyšla lepšie hosťujúcemu tímu, ktorý trojgólové manko dokázali stiahnuť, ale po pekne akcii Zemanovičová zabezpečila tesné polčasové vedenie pre domáce hráčky. Začiatok druhého polčasu bol vyrovnaný. Trenčianky sa odpútali od súpera väčším gólovým rozdielom a v 43. minúte to bolo už 19:16. Od tohto momentu domáce hráčky zvyšovali svoje vedenie a rýchla Blažeková trestala hosťujúci tím rýchlymi kontrami.

HK AS: Rehušová, Hanzalíková - Takáčová 2, Minárechová, Mesárošová 2, Jašková , Matejíková, Zemanovičová 4, Ušiaková 1, Kostelná 7/1, Nejedlíková 3, Monika Rajnohová 3, Blažeková 4, Erika Rajnohová 4

Zdena Rajnohová (trénerka HK AS): "Predovšetkým sa teším z vyhratého zápasu a ďakujem všetkým dievčatám. Hrali sme kolektívne a disciplinovane. Na ihrisku bola vidieť túžba po víťazstve, konečne sme hrali srdcom a preto sme vyhrali. Dievčatá si to už zaslúžili, pretože máme za sebou veľmi ťažké obdobie. "

HK Slávia Partizánske - HK AS Trenčín 25:25 (16:13)

V sobotu o 16.00 hod. Slávia Partizánske privítala na domácej palubovke HK AS Trenčín. Úvod stretnutia otvorila v prvej minúte E.Rajnohová, ale domáca Gerič hneď vyrovnala.Do 18.minúty bol stav vyrovnaný, potom domáce odskočili od mladých trenčaniek rozdielom šiestich gólov a upravili na 16:10. V 28.minúte hostky stiahli vedenie domácich a upravili polčasový výsledok s rozdielom troch gólov. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie hosťujúcemu družstvu v 36 minúte Blažeková upravila a vyrovnala stav stretnutia na 16:16. v 40.minúte poslala svoj tím do prvého vedenia Nejedlíková. V 43.minúte Kostelná zabezpečila dvojgólové vedenie Trenčaniek 20:18. Priebeh druhého polčasu bol priaznivejší pre hosťujúce hráčky stále si udržiavali dvojgólové vedenie. Obrat nastal v 41. minúte, keď domáce hráčky vsietili tri góly po sebe a dostali sa do jednogólového vedenia. V 56.minúte M. Rajnohová upravila na 24:25 a Kostelná vyrovnala na konečných 25:25.

Zdena Rajnohová (trénerka HK AS) : Na tento zápas sme si verili, lebo konečne sme boli opäť v plnej zostave aj keď nie so 100% zdravotným stavom. Druhý polčas bol z našej strany určite lepší, podržala nás brankárka Furgaláková a dievčatá sa neuveriteľne zomkli vylúčením E.Rajnohovej, ktorú rozhodcovia potrestali červenou kartou. Škoda, že sme si neudržali vedenie, nakoniec sme získali bod, ktorý určite poteší. Za výkon ďakujem celému kolektívu a dúfam, že sa nám podarí ešte lepší výkon budúcu sobotu, keď privítame súpera z Čiech, Sokol Písek.

Zostava a goly: Rehušová, Furgaláková, Hanzalíková - Takáčová T., Minárechová N., Jašková P.1, Zemanovičová B.4, Kostelná K.6/1, Nejedlíková N.3, Ušiaková N.2, Blažeková S.5, Matejíková, Rajnohová M.1, Rajnohová E.3.<br>

AS Trenčín - Veselí nad Moravou    22:37 (10:17)

V piatok sa v Trenčíne predohrávalo stretnutie 19. kola najvyššej súťaže WHIL. Domáce hráčky privítali neďalekého súpera z Veselí nad Moravou. Od začiatku zápasu hostky ovládli hru a hrali akoby boli na domácej palubovke. Po zmene strán sa nič nezmenilo, skôr naopak. Veselanky si zápas užívali, postupne zvyšovali svoje vedenie a domácim hráčkam zabezpečili vysokú prehru.

AS TRENČÍN: Hanzalíková 1, Rehušová, - Takáčová T. 1, Minárechová N.1, Jašková P.1, Zemanovičová B. 2, Kostelná K.5/1, Nejedlíková N.3, Sajanová M., Ušiaková N.4, Blažeková S.2, Matejíková 2. Trénerka: Zdena Rajnohová.

Zdena Rajnohová (trénerka HK AS): Z hľadiska, že súper bol zo spodku tabuľky, čakala som od dievčat dravosť bojovnosť a veľké nasadenie. Opak bola pravdou, znovu sme robili ľahké chyby, po ktorých nás súper trestal najjednoduchšou zbraňou a to je rýchly útok. Nefungovala obrana ani brána. Pre zápal šľachy a úponu nehrala Monika Rajnohová, ktorá veľmi v zápase chýbala. Som veľmi sklamaná z prístupu dievčat a z konečného výsledku.

HK Slovan Duslo Šaľa - HK AS Trenčín   30:21 (12:5)


Úvod zápasu lepšie vyšiel hosťujúcim hráčkam, ktoré v šiestej minúte vyhrávali 2:0. V desiatej minúte bol stav stretnutia vyrovnaný 3:3. Šaľa zvýšila tempo a v sedemnástej minúte vyhrávala 6:4. Hostky sa nedokázali presadiť cez obranu súpera, kde držala domáce hráčky brankárka Krebs. V druhom polčase Trenčianky zmenili obranný systém a v útoku sa z diaľky presadzovala Ušiaková s Rajnohovou. Ale Šaľa nič nenechala na náhodu a pohodlne zvíťazila.

Zdena Rajnohová (trénerka HK AS):  Prvý polčas sme hrali len desať minút, opäť nás ničili technické chyby spadlo sebavedomie a naša koncovka bola katastrofálna. V druhom polčase sme hrali lepšie, ale to nestačilo. Súper bol po všetkých stránkach lepší. Z mojej strany si zaslúži pochvalu jedine brankárka Hanzalíková. Opäť sme nehrali v plnej zostave chýbali nám spojky ako Rajnohová E., ktorá je opäť zranená a Matejíková ktorá ochorela.

Zostava a goly: Hanzalíková, Rehušová, Furgaláková - Takáčová T. 2, Minárechová N.1, Jašková P.5/3, Zemanovičová B. 2, Kostelná K.1/1, Nejedlíková N.1, Sajanová M., Ušiaková N., Blažeková S.1, Rajnohová M.5/1.

HK AS Trenčín - ŠKP Bratislava 25:19 (13:9)

Trenčianky v pätnástom kole WHIL privítali na domácej palubovke súpera ŠKP Bratislava, ktorý je momentálne na poslednom mieste v tabuľke. Pred začatím zápasu minútou ticha si celá hala uctila pamiatku na trénera a generálneho manažéra Dukly Trenčín Jána Kobezdu, ktorý náhle zomrel v piatok 27. januára. V prvej minúte otvorila stretnutie Nejedlíková a v ôsmej minúte upravila Rajnohová E. na 4:0. Nato hosťujúci tréner reagoval oddychovým časom a v desiatej minúte hostky skórovali. V dvadsiatej minúte gólom Takáčovej domáce hráčky vyhrávali 12:4. Slabšiu koncentráciu domáceho tímu okamžite využili hráčky Bratislavy a skorigovali polčasový výsledok. V deviatej minúte druhého polčasu po sedemmetrovom hode Kostelná upravila na 18:11 a zápas mali domáce hráčky pod kontrolou. Hosťky sa len ťažko presadzovali cez obranu domáceho tímu, za ktorou výborne chytala Hanzalíková. V štyridsiatejdruhej minúte zápasu bolo definitívne rozhodnuté, Zemanovičová z pivota upravila na 23:14 a Trenčianky zaslúžene vyhrali.

HK AS TRENČÍN: Hanzalíková, Rehušová - Takáčová T. 1, Minárechová N., Jašková P., Matejíková V., Zemanovičová B. 5, Kostelná K.6/5, Nejedlíková N.3, Sajanová M., Ušiaková N., Blažeková S.4, Rajnohová M.2, Mesárošová Z., Rajnohová E. 4.

Zdena Rajnohová ( trénerka HK AS): "Do zápasu sme išli s jasným cieľom, vyhrať. Po prvýkrát sme nastúpili na zápas v plnom počte. Teší ma víťazstvo, naša hra sa pomaly zlepšuje. Spokojná som s obranou, ktorá výborne fungovala a ďakujem celému kolektívu, ktorý sa určite tešil z víťazstva."

HC Zlín - HK AS Trenčín 23:20 (13:9)

Úvod zápasu otvorila Blažeková na čo domáceho hráčky okamžite odpovedali. Po peknej kombinácii sa presadila Monika Rajnohová a v piatej minúte domáce hráčky vyrovnali. Nastala chvíľa pre Zlín, ktoré mierne odskočili od Trenčaniek a tie platili daň za nepremenené šance. V dvadsiatej šiestej minúte bol stav stretnutia pre domáce hráčky 10:8. V druhom polčase patril zápas jednoznačne hosťujúcim hráčkam, ktoré pomaly doťahovali gólový rozdiel Zlína. V dvadsiatejpiatej minúte Zemanovičová po prvýkrát poslala Trenčianky do vedenia tým najtesnejším rozdielom 20:19. Na strane hostiek prišlo vylúčenie a posledná päťminútovka patrila Zlínu.

Zdena Rajnohová ( trénerka HK AS Trenčín ) :  Je mi veľmi ľúto, že sme prehrali na Zlín sme boli dobre nachystaní. V druhom polčase sme boli lepším tímom. Zápas bol hlavne o brankárkach a o obrane. Hanzalíková chytala výborne, k čomu jej pomáhala dobrá obrana. Zahodili sme vyložené šance, dva sedemmetrové hody a to nás stálo dva body.

Zostava a góly HK: Hanzalíková, Rehušová, Furgaláková: Takáčová 1, Minárechová, Mesárošová, Jašková 5/5, Matejíková 2, Zemanovičová 2, Ušiaková, Kostelná 3, Sajanová, Rajnohová M.3, Blažeková 4.

DHC Slavia Praha - HK AS Trenčín 29:15 (18:6)

Prvý gól stretnutia padol až po necelých piatich minútach hry. Vedenia sa ujali domáce hádzanárky, ktoré s pribúdajúcicmi minútami zvyšovali rozdiel v skóre. Po desiatich minútach viedli 6:1 a o ďalších päť minút už 10:1. Zverenkyne trénerky Rajnohovej zaznamenali druhý gól v zápase až po necelých dvadsiatich minútach hry, keď znížili na 2:13. O výsledku stretnutia rozhodol už prvý polčas (18:6). Druhá polovica stretnutia bola vyrovnaná (11:9), keď domáci tréner dal šancu aj hráčkam z lavičky.

Zdena Rajnohová (trénerka HK AS Trenčín): "Predviedli sme katastrofálny prvý polčas. Hráčky boli pomalé, zle sme bránili a v útoku sme mali problém presadiť sa. Druhý polčas bol o niečo lepší. Začali sme sa vracať do obrany a bojovať. Napriek tomu som veľmi nespokojná s predvedenou hrou."

DHC: Kudláčková, Hildenbrandová - Kutlvašrová 3, Pešková 1, Šetelíková 4, Večeřová 3, Rezlerová, E. Svobodová, P. Novotná, Galušková 1, Líbalová, A. Novotná 4, Pokorná 6/1, Kordovská 4, M. Svobodová 2, Chlupová 1

AS: Hanzalíková, Rehušová - Takáčová 1, Žitňanová, Minarechová, Ondová, Jašková 2, Matejíková, Zemanovičová 1, Ušiaková 2, Kostelná 3/2, Nejedlíková 2, M. Rajnohová 4

Pokutové hody: 1/1 - 2/2, vylúčené: 2 - 0, rozhodovali: Kozler a Zych, 107 divákov

Priebeh: 2:0, 13:1, 17:5, 18:7, 21:10, 24:11, 25:13, 29:14


HK AS Trenčín - Bemaco Prešov 17:25 (9:10)

Zostava a goly: Hanzalíková, Rehušová - Takáčová T. 2, Žitňanová V. 1, Minárechová N., Ondová B., Jašková P., Matejíková V., Zemanovičová B., Kostelná K.3/1, Nejedlíková N.2, Sajanová M., Ušiaková N.1, Blažeková S. 1/1. Rajnohová M.7/3.

Zdena Rajnohová ( trénerka HK AS Trenčín ) : Výborne sme hrali prvých dvadsať minút zápasu, súpera sme k ničomu nepustili a možno sa trochu dievčatá uspokojili, keď sme vyhrávali 7:2. Bohužiaľ prestriedaním hráčok sa začali kopiť technické chyby, čo súper okamžite využil a trestal nás rýchlymi kontrami. V druhom polčase sme sa chceli vrátiť do zápasu, dievčatá vôbec nedodržali pokyny, ktoré sme si povedali v kabíne ani cez time-out. Súper len ťažil z našich chýb a pomaly zvyšoval svoje vedenie. Mladé dievčatá boli pod tlakom, báli sa zakončovať a zodpovednosť prenechávali na jedinú hráčku. Súper bol zdolateľný, preto ma veľmi mrzí výkon niektorých hráčok. 

Iuventa Michalovce - HK AS Trenčín 36:17 (17:7)


Posledným zápasom uzavreli Trenčianky posledný zápas Whil v tomto roku. Domáce hráčky boli od začiatku zápasu favoritom zápasu, čo sa prejavilo aj už v deviatej minúte, keď vyhrávali 5:1. Ani time-out trénerky Rajnohovej nepomohol hráčkam, ktoré sa na palubovke súpera nevedeli presadiť. Domáce Michalovčanky sa presadzovali hlavne z rýchlych útokov. V druhom polčase sa v podstate nič nezmenilo. Iuventa po chybách mladého družstva zvyšovala svoje vedenie a pohodlne zvíťazila.


Zdena Rajnohová (trénerka HK AS): Nebudeme si nič nahovárať, vedeli sme jasne kto bude favorit stretnutia, skúsenosť a vek sa proste nedá preskočiť. V tomto zápase ma zaujímala hlavne naša obrana. Úlohou dievčat bolo eliminovať strelcov a narúšať útočný systém domáceho tímu. Dôraz som kládla na návrat do obrany. Na postavenú obranu sme dostali desať gólov, čo nie je zlé. Sila Iuventy je hlavne v rýchlych útokoch. Urobili sme 26 technických chýb a 24 gólov sme dostali z prvej a druhej vlny. To znamená, že každú našu chybu domáce trestali gólom. Dievčatá veľmi ľahko strácajú lopty a návrat do obrany im nič nehovorí. Máme veľmi krátky čas na to, aby sme sa pripravili na zápasy, ktoré začínajú už 7. januára. 

 
Zostava a góly HK: Hanzalíková, Rehušová, - Takáčová T., Ušiaková N. 3/1, Mesárošová Z.1, Jašková P.4/2, Zemanovičová B.2, Ondová B. 2, Minárechová 2/1, Blažeková S.3., Marcineková L.HK AS Trenčín - DHC Zora Olomouc 18: 31 (10:14)


Zdena Rajnohová (trénerka HK AS): Prvý polčas sme so súperom držali krok, rozhodovali maličkosti, náš súper sa dostal do väčšieho vedenia až v samotnom závere polčasu. Druhý polčas vôbec neviem pochopiť, zlyhali sme v obrane ale aj v samotnom útoku, prestali sme hrať. Dali sme príliš veľa priestoru hosťujúcemu tímu a ten to pochopiteľne využil. Musíme sa z toho len poučiť a ísť ďalej. Čaká nás posledný Whil zápas, ktorý predohrávame v stredu v Michalovciach. V prvom rade sa musíme dať dokopy nielen zdravotne a ja verím, že odvetná časť bude určite lepšia.

Zostava a góly HK: Hanzalíková, Rehušová, - Takáčová T.2, Žitňanová V.1, Minárechová N. 4,Ušiaková N. 2/1, Mesárošová Z.1, Jašková P.1, Matejíková V., Ondová B., Blažeková S. 6/3.Zemanovičová B.2.

DHK Baník Most - HK AS Trenčín 40:12 (20:4)


V sobotu večer cestovali mladé Trenčianky vo veľmi oklieštenej zostave do Mostu na ďalšie stretnutie. Už predom bolo jasné, kto bude ovládať palubovku. Zápas sa vyvíjal jednoznačne pre domáci tím, ktorý hneď od začiatku zápasu, hral osobnú obranu na hostky. Mladé hráčky sa nedokázali presadiť a nahecovaný domáci tím ich vôbec nešetril a ťažil z ich chýb. Druhý polčas nebol ničím výnimočný, domáce hráčky zvyšovali svoje vedenie a bez problémov zvíťazili.


Zdena Rajnohová (trénerka HK AS): Cestovali sme do Mostu s vedomím, že nemáme šancu vyhrať. Našou úlohou bolo odohrať stretnutie a pri tom neprísť o ďalšiu hráčku. Chýba nám osem hráčok, ktoré sú zranené alebo choré. Na druhej strane ma veľmi mrzí, že sme na takúto pôdu šli o deviatich hráčkach a nemohli sme ponúknuť domácim kvalitnejšie stretnutie. Dievčatám nemôžem nič vyčítať, alternovali na postoch na ktorých vôbec nehrávajú a tým pádom obranný a útočný systém neexistoval. Neviem si dobre predstaviť ako budeme dohrávať posledné kolá, je to veľmi zložitá situácia nielen pre mňa ako trénera ale aj pre samotné hráčky.

Zostava a góly HK: Hanzalíková, Rehušová, - Takáčová T.2, Žitňanová V., Ušiaková N. 2/1, Mesárošová Z., Jašková P.3/1, Matejíková V., Zemanovičová B.5.

SLOVENSKÝ POHÁR - zaslúžené víťazstvo HK AS TRENČÍN

HC Tatran Stupava - HK AS Trenčín 7:14 (17:23)


Vo štvrtok večer sa v Stupave dohrávalo stretnutie osemfinále Slovenského pohára žien. Prvoligové družstvo, ktoré momentálne kraľuje na špici tabuľky privítalo nováčika vo WHIL, HK AS Trenčín. Družstvo Trenčína pricestovalo do Stupavy oslabené, len s deviatimi hráčkami a dvomi brankárkami.

Od začiatku stretnutia palubovku ovládli hráčky z Trenčína a to i napriek tomu, že od ôsmej minúty po zranení Marcinekovej dohrávali v poli len s ôsmymi hráčkami, ale i tak v dvanástej minúte vyhrávali 9:2. Trenčiankam vychádzala hra na pivota, kde sa presadzovala Zemanovičová, ďalej výbornou obranou a peknými zásahmi brankárky Hanzalíkovej. V sedemnástej minúte viedli hostky 11:3. Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie domácim hráčkam, ale trenčianske hádzanárky sa čoskoro zmobilizovali a zápas doviedli s prehľadom do víťazného konca, keď ich herné tempo udávali skúsená Blažeková s mladučkou Matejíkovou. Trenčianky po výhre nad Stupavou postúpili do štvrťfinále Slovenského pohára, kde pravdepodobne 7.12.2016 o 17,30 hod. privítajú na domácej palubovke najväčšieho favorita Iuventu Michalovce.

Zdena Rajnohová (trénerka HK AS): Od začiatku stretnutia bola naša hra taká akú si predstavujem, dievčatá konečne ukázali čo v nich je. Veľmi ma mrzí opäť ďalšie nepríjemné zranenie Marcinekovej, ktorá má veľkú tržnú ranu pod okom. Stretnutie sme teda hrali s ôsmymi hráčkami, ktoré si zaslúžia pochvalu. Podali skvelý výkon vrátane brankárok a ja dúfam, že im to dodá sebavedomie do ďalších zápasov vo WHILke, ako i v Slovenskom pohári.

Zostava a góly HK: Hanzalíková, Rehušová, - Takáčová T.1, Žitňanová V.1, Ušiaková N. 1, Mesárošová Z., Jašková P.1/1, Matejíková V.5, Zemanovičová B.7, Marcineková L.1, Blažeková S.6/3.

 

HK AS Trenčín-DHC Sokol Poruba 17:37 (8:19)

Jednoznačné víťazstvo si pripísali na svoje konto hráčky DHC Poruba,ktorá na domácej palubovke Trenčína od začiatku ovládala priebeh zápasu.Aj keď prvý gól padol až v štvrtej minúte z tímu hostí ,domáce hráčky z rúk Blažekovej po sedemetrovom hode vyrovnali stav stretnutia na 1:1.  Do
siedmej  minúty stále Trenčianky snažili držať tempo,(2:3) v bránke zasiahla Hanzalíková, ale rýchle ostraváčky sa nedali zaskočiť a pohodlne sa presadzovali cez obranu domáceho družstva. Skúsené hráčky z Poruby, domáce trestali po každej ich chybe ľahkými rýchlymi kontrami. V druhom polčase Trenčianky prišli o ďalšiu spojku Minárechovú, ktorú odviezla sanitka s podozrením na otras mozgu, zápas sa len dohrával a už aj tak oslabený Trenčín napriek veľmi zlej situácii bojoval a hral nahranici svojich možností. 

Zdena Rajnohová (trénerka HK AS): Na zápas sme nastupovali s cieľom podať čo najlepší výkon. Dievčatá dostali pokyny, ktoré sa snažili plniť ale sila súpera bola povšetkých stránkach lepšia. Poruba nás trestala za každú ľahko stratenú loptu. Hráme stále vo veľmi oslabenej zostave, trápi nás dlhodobejšie ochorenie Nejedlíkovej, zranenie Rajnohovej, Kostelnej a Ondovej, Minárechová nám vypadla počas zápasu a Nosická ukončila hráčsku kariéru. Päť hráčok zo základnej zostavy je priveľa. Žiaľ aj takýto je šport, musíme to vydržať. Určite nie som sklamaná z výkonu dievčat, robili a hrali na svojej úrovni a bojovali až do konca. Súper bol vyspelejší, kvalitnejší a omnoho skúsenejší a preto aj zaslúžene vyhral.

Zostava a góly HK: Hanzalíková, Rehušová, Furgaláková - Takáčová T., Žitňanová V., Ušiaková N. 3, Mesárošová Z., Jašková P., Matejíková V.3, Zemanovičová B.3, Marcineková L.1, Blažeková S.7/6, Minárechová.

Sokol Písek - HK AS Trenčín            28:22 (16:9)

Priebeh stretnutia hneď od začiatku ovládli domáce hráčky. Hosťujúci tím vsietil prvý gól v jedenástej minúte, o ktorý sa postarala šikovná Zemanovičová. Vtedy už domáce hráčky vyhrávali 4:1. Time-out trénerky Rajnohovej nepomohol hráčkam z Trenčína, ktorým hrozil debakel, keď v 16. min prehrávali 3:9. Ani výmena brankárok z družstva Trenčín nepriniesla zmenu. Do polčasového klaksónu sa Písek pohodlne presadzoval cez obranu hostiek a postupne zvyšoval svoje vedenie. Druhý polčas lepšie začal opäť domáci Sokol Písek, ale v 15. min druhého polčasu, Trenčianky zmenili obranný systém, zodpovednosť na seba brala Selma Blažeková a hosťky pomaly sťahovali náskok domácich. Dráma sa ale nakoniec nekonala, domáce hráčky pohodlne udržali vedenie a získali tak na domácej palubovke dva cenné body.
HK AS: Hanzalíková, Rehušová, - Takáčová T., Žitňanová V.3, Ušiaková N. 2, Ondová B., Mesárošová Z., Jašková P.3, Matejíková V., Zemanovičová B.4, Marcineková L.1, Blažeková S.9/3.

Zdena Rajnohová (trénerka HK AS): "Pre mňa bola konfrontácia s Pískom veľmi dôležitá, očakávala som určite vyrovnanejšiu hru. Z našej strany sme opäť nezachytili začiatok stretnutia. Mali sme príliš veľký rešpekt, nikto na seba nechcel zobrať zodpovednosť, spravili sme more technických chýb a ani v bráne sme nemali oporu. Chýba nám herná disciplína, drzosť a zdravé sebavedomie. Aj keď druhý polčas bol oveľa lepší, je to málo. Hádzaná sa hrá na sa dva polčasy a my zatiaľ dokážeme hrať len jeden. Som veľmi sklamaná z výsledku a výkonu niektorých hráčok."

Ost. výsledky 7. kola: Michalovce - Zlín 34:18, Prešov - Slavia Praha 27:23, Olomouc - ŠKP Bratislava 38:20, Ostrava - Veselí 20:16. Zápas Most - Šaľa hrajú 25.10.


HK AS Trenčín-HK Slávia Partizánske 15:26 ( 10:11 )

Začiatok stretnutia lepšie vyšiel hosťujúcim hráčkam z Partizánskeho, ktoré v siedmej minúte prvého polčasu vyhrávali 4:1. Na to reagovala trénerka Rajnohová oddychovým časom, ktorý hráčkam veľmi pomohol. V trinástej minúte po góle Ušiakovej sa Trenčianky ujali tesného vedenia 5:4. Zápas bol do polčasového hvizdu rozhodcov veľmi vyrovnaný. Hneď v úvode druhého polčasu jednogólové vedenie zvýšila hosťujúca Gerič a postupne súper navyšoval svoje vedenie. Domáce hráčky gólom Minárechovej v siedmej minúte konečne skórovali,  ale dobre chytajúca Súlovská marila jednu šancu po druhej. V pätnástej minúte domáce družstvo prehrávalo už rozdielom ôsmych gólov. Hostky si pohodlne udržiavali svoje vedenie azaslúžene vyhrali.


Zdena Rajnohová (HK AS Trenčín): Odohrali sme zápas s dvoma rozdielnymi polčasmi. Prvý polčas sme nehrali najlepšie, ale dokázali sme so súperom držať krok. Po výmene strán bola naša hra nedisciplinovaná, dievčatá nedodržali pokyny na ktorých sme sa dohodli hlavne v obrane. Strelili sme len pätnásť gólov a to je príliš málo na to, aby sme mohli konkurovať súperom.

Zostava a góly HK : Hanzalíková, Rehušová, - Takáčová T. 2, Žitňanová V.1, Minárechová N.4/2, Ondová B., Mesárošová Z., Jašková P., Matejíková
V., Zemanovičová B.1, Ušiaková N.4/1, Nejedlíková N.2, Marcineková L.1, Blažeková S.1.

SHK Veselí nad Moravou - HK AS Trenčín 36:25 (16:8)

V sobotu cestovali hádzanárky z Trenčína za hranice do neďalekého Veselí nad Morovou odohrať posledné stretnutie pred reprezentačnou prestávkou.
Hneď v prvej minúte otvorila stretnutie domáca Olšovská. Veselí od začiatku stretnutia ukázalo kto bude udávať tempo hry. V štvrtej minúte zo strany mladých Trenčaniek peknou akciou prvý gól vsietila Zemanovičová, ale to už hosťujúce družstvo prehrávalo 1:4. Strelecky disponované trio Olšovská, Vargová a Šustková boli pri chuti, na čo trénerka hosťujúceho tímu reagovala oddychovým časom. Zmena obranného systému a zásahy brankárky Hanzalíkovej na chvíľu pomohli a Trenčianky po góloch Kostelnej, Minarechovej a Blažekovej stiahli náskok domácich hráčok na rozdiel troch gólov . V dvanástej minúte bol stav 5:8. Posledná päťnásťminútovka patrila domácim hráčkam, ktoré postupne zvyšovali vedenie. V druhom polčase vynikali v tíme Veselí spojky, ktoré boli pilierom svojho tímu. Mladé hráčky z Trenčína však nezložili zbrane a bojovali až do konca, patrila im štyridsiata minúta, keď nedovolili domácim hráčkam päť minút skórovať. Hostky využili nekoncetrovanosť domáceho tímu a štyrmi gólmi v rade skorigovali výsledok stretnutia. Zápas na napokon dohrával s jasným víťazstvom pre domáci tím.

Zdena Rajnohová (HK AS Trenčín): Z našej strany sme mali katastrofálne nástupy do polčasov. Veľké problémy nám robil spojkový rad, ktorý disponoval dynamickými streľkyňami. Nie som spokojná s našou obranou, dievčatá vôbec nedodržali moje pokyny. V útočnej fáze sme sa presadzovali ťažko ale ukázali sme aj pekné akcie a dokázali sme sa presadiť. V bráne sa stabilnými výkonmi ukazuje Hanzalíková a z poľa vyniká Kostelná. Ale nikdy to nie je o jednotlivcoch, celý tím pracoval, hral a bojoval na hranici svojich možností. Aj napriek vysokej prehre, dievčatám ďakujem za ich prístup. Som presvedčená, že výsledky sa dostavia. 


Zostava a góly HK: Hanzalíková, Rehušová, Furgaláková 1. - Takáčová T., Žitňanová V. Minárechová N.4, Ondová B., Mesárošová Z., Jašková P.1, Matejíková V.2, Zemanovičová B.2, Kostelná K.8/4, Nejedlíková N.4, Marcineková L. Blažeková S.4.


HK AS Trenčín - HK Slovan Duslo Šaľa

 21:31 (6:16)

Druhý domáci zápas odohrali hráčky z Trenčína so súperom zo Šale.
Hneď od začiatku stretnutia hosťujúce hráčky udávali tempo hry a v šiestej minúte domáci tím prehrával 0:4. Trénerka domáceho družstva siahla po oddychovom čase, po ktorom prvý gól vsietila Minárechová. Domáce hráčky sa napriek timeoute nevedeli dostať do tempa. V bráne výborne chytala hosťujúca hráčka Krebs, ktorá bola veľkou oporou svojho družstva. Trenčanky zahadzovali vyložené šance, toho využili hostky a trestali domáce hráčky rýchlymi kontrami. Druhý polčas začali lepšie domáci tím, ktorý piatimi gólmi v rade, stiahli náskok Šale. Tréner okamžite reagoval oddychovým časom. V šiestej minúte druhého polčasu po góle Jaškovej bol stav stretnutia 12:16. Zo strany domáceho družstva prišiel výpadok a v 14. minúte opäť prehrávali rozdielom deviatich gólov. Favorit nenechal nič na náhodu a zaslúžene vyhral.


Zdena Rajnohová (HK AS Trenčín):  z našej strany bol prvý polčas zlý, nedokázali sme premeniť vyložené šance a trápili sme sa aj v obrane. Druhý polčas bol úplne iný. Zlepšili sme obranu a aj v útoku sme hrali rýchlejšie. Len ťažké zápasy nás posunú ďalej a pre dievčatá sú veľkou školou. Súper bol kvalitný a zaslúžene vyhral.


Zostava a góly HK: Hanzalíková, Rehušová, Furgaláková 1. - Takáčová T., Žitňanová V. Minárechová N.3/1, Ondová B., Mesárošová Z., Jašková P.4, Matejíková V., Zemanovičová B.2, Kostelná K.4/2, Nejedlíková N.4/1, Chrenková D.2, Marcineková L.

ŠKP Bratislava - HK AS Trenčín 18:22 (5:10)


Prvý gól zápasu strelila v 3. min Kostelná, ktorá udávala tempo spoločne s výborne chytajúcou brankárkou Hanzalíkovou. Mladé Trenčianky dovolili súperkám prvý raz skórovať až v desiatej minúte. Zápas sa gólovo trochu zrýchlil až v 25.minúte prvého polčasu, keď gólom Jaškovej a rýchlej Nejedlíkovej odskočili hosťky od súpera rozdielom piatich gólov.

Druhý polčas sa vyvíjal lepšie pre Trenčianky, gólovo sa presadzovali najmä Marcineková s Kostelnou. V 45. min viedli dievčatá z HK AS 15:10. Domáce hráčky sa pokúsili dvojitou osobnou obranou zdramatizovať koniec stretnutia, ale Trenčianky sa rýchlo zorientovali a víťazstvo si nenechali ujsť.


HK AS: Hanzalíková, Rehušová, Furgaláková - Takáčová T., Žitňanová V. 1, Minárechová N.1, Ondová B.1, Mesárošová Z., Jašková P.3, Matejíková V. 1, Zemanovičová B., Kostelná K.7/1, Nejedlíková N.4, Chrenková D., Marcineková L. 4. Trénerka Z. Rajnohová.


Zdena Rajnohová (HK AS Trenčín): "Som veľmi šťastná, že sme spolu s dievčatami dokázali zvíťaziť na pôde súpera. Pre hráčky je to dôležitá výhra, ktorá ich určite mentálne posilní a dodá určite viac sebavedomia v ďalších zápasoch. Musím pochváliť celý kolektív. Dievčatá žili na palubovke aj na lavičke, a tak by to malo byť. Zápas bol trochu chudobný na góly, čo bolo poznačené aj častým vylučovaním na oboch stranách."

Ostatné výsledky 2. kola: Šaľa - Veselí 27:26, Prešov - Ostrava 28:33, Zlín - Partizánske 37:21, Michalovce - Most 30:26, Slavia Praha - Písek 28:11.

1. Slavia Praha 2 2 0 0 63:33 4

2. Zlín 2 2 0 0 59:37 4

3. Michalovce 2 2 0 0 66:48 4

4. Most 2 1 0 1 58:48 2

5. Veselí 2 1 0 1 57:50 2

6. Šaľa 1 1 0 0 27:26 2

7. Trenčín 2 1 0 1 38:40 2

8. ŠŠK Prešov 2 1 0 1 57:61 2

9. Ostrava 2 1 0 1 55:64 2

10. ŠKP Bratislava 2 0 0 2 41:53 0

11. Olomouc 1 0 0 1 18:32 0

12. Písek 2 0 0 2 39:57 0

13. Partizánske 2 0 0 2 43:72 0

Najviac gólov: Vaninová 4, Marčeková, Trúnková a Valovičová po 3 - Kostelná 7/2, Nejdlíková a Marcineková po 4

Pok. hody: 5/2 - 3/2, vylúčené: 8 - 7, rozhodovali: Zubo a Veselka (obaja SR), 150 divákov

HK AS Trenčín - HC Zlín   

  16 : 22 ( 7 : 10 )

Najviac gólov: K. Kostelná 6/4, Žitňanová 3, Takáčová a Chrenková 2 - Sobieská 8/5, Andrýsková a Hradilová po 3

Pok. hody: 5/4 - 6/5, vylúčené: 4 - 6, rozhodovali: Zubo a Veselka (obaja SR), 150 divákov


Príprava na WHIL vrcholí....

V dňoch 19.-21.8.2016 sa staršie dorastenky HK AS Trenčín, zúčastnili turnaja v Otrokoviciach. Za účasti 10 družstiev z Čiech a Slovenska sa na prvom mieste umiestnili hráčky z Trenčína. Celkovo naše dievčatá odohrali 7 zápasov, so ziskom plného počtu bodov, tzn., že nepocítili ani jednu prehru.

Najlepšou hráčkou turnaja sa stala hráčka AS Trenčín Katarína Kostelná.

Zdena Rajnohová (trénerka HK AS Trenčín): Tento turnaj bol kvalitne obsadený a dievčatá potvrdili, výbornú formu. Veľmi dobre zvládli všetky zápasy, kondične a herne sme prevýšili každého súpera. Dievčatá ukázali hádzanárke srdiečko, to je ich odmena za tvrdú a poctivú prípravu. Samozrejme nám to ukázalo aj naše slabiny, ktoré sa budeme snažiť odstrániť. Máme ešte dva týždne do začiatku sezóny a čakajú nás ešte dva prípravné zápasy a domáci turnaj, ktoré nám umožnia pripraviť sa čo najlepšie.

Výsledky našich zápasov:
Piatok: 19.8.2016
HK AS Trenčín - Tatran Stupava: 24:12
MHK Bytča - HK AS Trenčín 9:23
HK AS Trenčín - HC Zlín: 23:13

Sobota: 20.8.2016
HK AS Trenčín - HK Veselí nad Moravou: 18:9
HK AS Trenčín - Iuventa Michalovce: 25:14

Nedeľa: 21.8.2016
HK AS Trenčín- Jiskra Otrokovice 23:17
UDHK Nitra - HK AS Trenčín 8:13

Zostava: Hanzalíková - Takáčová,Nejedlíková, Mesárošová, Kostelná,
Ondová, Matejíková, Marcineková, Zemanovičová, Jašková.

A máme za sebou úspešnú sezónu

2015/ 2016 ....


Konečné umiestnenia :

1. liga ženy - 2.miesto s právom postupu do WHIL

1. liga - Staršie dorastenky - 2. miesto

1. liga - Mladšie dorastenky - 5. miesto

Dievčatám Ď A K U J E M E ...

Hádzanárky ukončili sezónu úspešne, trénerka Rajnohová je spokojná...


I. LIGA ŽENY

Nesvady - Trenčín 15:32 (9:19)

Zdena Rajnohová (trénerka HK AS Trenčín): "Našim cieľom a veľkým odhodlaním dievčat bolo jednoznačne zdolať súpera a pozitívne ukončiť túto súťaž. Súper s nami držal krok do dvanástej minúty prvého polčasu, keď bol stav stretnutia 7:7. Zmenili sme systém obrany a zobrali zodpovednosť do svojich rúk. Dievčatá si vychutnali každú chvíľku na palubovke, jednoznačne a výrazným rozdielom zdolali súpera. Boli sme lepší po všetkých stránkach, dievčatá hrali rýchlo a koncentrovane. V bráne skvelo chytala mladučká Hanzalíková, ktorej úspešnosť sa vyšplhala na 76 percent. Ukončili sme súťaž žien s kádrom, ktorého vekový priemer je 18 rokov. Pohybovali sme sa na špici tabuľky a nakoniec sme skončili na druhom mieste bod za prvými Šuranmi. Musím povedať, že som nadšená a veľmi spokojná s hrou a umiestnením hráčok. Mali za sebou náročnú súťaž, pretože hrajú aj za dorast a okrem toho 7 dievčat tvorí reprezentáciu kadetiek. Skĺbiť tieto aspekty nebolo vždy ľahké, ale dokázali sme to a ja im všetkým ďakujem za ich odhodlanie a prístup. Dovolím si tvrdiť, že práve tento kolektív má veľký potenciál a veľkú chuť hrať hádzanú, čo dokázali nielen svojou hrou ale aj emotívnymi prejavmi počas zápasov."

HK AS: Rehušová, Hanzalíková - Takáčová 2, Žitňanová, Minárechová 1, Jašková 2, Zemanovičová 1, Rajnohová 7/1, Kostelná 7/4, Záhumenská Re. 2, Nejedlíková 3, Nosická 5, Gajdošíková 2/1.

Ost. výsledky: Močenok - Bánovce 18:27, Topoľčany - Stupava 24:25, Michalovce jun. - Šurany 22:27, Hlohovec - Košice 37:14, Zlatná n/O. - Inter 22:20.

Konečná tabuľka:

1. Šurany 22 16 0 6 647:546 32

2. Trenčín 22 15 1 6 635:566 31

3. Inter 22 13 3 6 640:566 29

4. Michalovce j. 22 13 2 7 654:530 28

5. Zlatná n/O. 22 11 4 7 514:515 26

6. Hlohovec 22 12 2 8 617:557 26

7. Bánovce 22 9 5 8 658:641 23

8. Nesvady 22 9 0 13 558:592 18

9. Močenok 22 7 2 13 541:587 16

10. Stupava 22 7 0 15 539:621 14

11. Topoľčany 22 6 2 14 638:700 14

12. Košice 22 3 1 18 462:682 7


I. LIGA STARŠIE DORASTENKY

Močenok - UDHK Nitra 27:18, Šaľa - Trenčín 19:34, Partizánske - Stupava 33:27, Michalovce - Prešov 47:15, ŠKP Ba - Bytča 22:22. Dohrávka: ŠKP Ba - Šaľa 34:29.

1. Bytča 22 20 2 0 707:409 42

2. Trenčín 22 19 0 3 707:401 38

3. Michalovce 22 19 0 3 839:482 38

4. ŠKP Bratisl. 22 14 2 6 710:572 30

5. Močenok 22 13 0 9 593:574 26

6. Šaľa 22 12 0 10 639:575 24

7. UDHK Nitra 22 10 0 12 656:590 20

8. Stupava 22 8 0 14 556:571 16

9. Partizánske 22 7 0 15 652:740 14

10. Prešov 22 6 0 16 512:635 12

11. Bern. Košice 21 1 0 20 375:707 2

12. Dráb. Košice 21 0 0 21 241:931 0

Prvé dva celky budú hrať Čsl. pohár. Pri rovnosti bodov o 2.-3. mieste rozhodli vzájomné zápasy.


I. LIGA MLADŠIE DORASTENKY

Močenok - UDHK Nitra 17:38, Šaľa - Trenčín 28:22, Partizánske - Stupava 18:34, Michalovce - Prešov 41:27, ŠKP Ba - Bytča 22:39. Dohrávka: ŠKP Ba - Šaľa 25:30.

1. Michalovce 22 19 1 2 794:523 39

2. UDHK Nitra 22 18 1 3 757:450 37

3. Šaľa 22 18 1 3 751:517 37

4. Prešov 22 16 0 6 682:522 32

5. Trenčín 22 13 1 8 627:460 27

6. ŠKP Bratisl. 22 12 1 9 678:504 25

7. Bytča 22 12 1 9 663:496 25

8. Močenok 22 7 1 14 574:649 15

9. Stupava 22 7 1 14 493:572 15

10. Bern. Košice 21 2 0 19 347:812 4

11. Partizánske 22 1 1 20 351:771 3

12. Dráb. Košice 21 1 1 19 303:744 3

Prvé dva celky budú hrať Čsl. pohár. Pri rovnosti bodov o 2.-3. mieste rozhodli vzájomné zápasy.Ďalší úspech našich dorasteniek

MAJSTERKY SLOVENSKA Stredných škôl

Hádzanárky Športového Gymnázia Trenčín

V dňoch 3-4.5.2016 sa odohrali Majstrovstvá Slovenska SŠ. O titul M-SR zabojovalo sedem najlepších škôl z Bratislavy, Michaloviec, Dunajskej Stredy, Šale, Bytče,Prešova a Trenčína. Študentky Športového Gymnázia Trenčín obhájili zlaté medaily z minulého roka a stali sa tak opäť najlepším tímom na Slovensku.Individuálne ocenenie najlepšej brankárky si odniesla Barbora Hanzalíková.

G R A T U L U J E M E     A    Ď A K U J E M E !!!

Staršie dorastenky - NAJLEPŠIE V ČESKO-SLOVENSKU !!!


  Hádzanárky HK AS Trenčín zvíťazili vo všetkých stretnutiach a ziskom Česko-slovenského pohára zavŕšili úspešnú súťažnú sezónu.

  VÝSLEDKY

  MHK Bytča - HK AS Trenčín 27:30 (13:16)HK AS

  HK AS Trenčín - DHC Zora Olomouc 32:21 (16:11)

  HK AS Trenčín - TJ Sokol Písek 37:26 (17:12)


  HK AS: K. Opátová, L. Polláková, B. Hanzalíková - N. Nejedlíková 2, D. Nosická 4, L. Marcineková, Z. Mesárošová, P. Jašková 4, V. Matejíková 1/1, T. Takáčová 5, B. Zemanovičová 6, N. Ušiaková, N. Minárechová 3, E. Rajnohová 4/1, K. Kostelná 8/2. Trénerka: Ing. Zdena Rajnohová.

1. Trenčín 3 3 0 0 99:74 6

2. Bytča 3 1 0 2 84:84 2

3. Písek 3 1 0 2 84:99 2

4. Olomouc 3 1 0 2 81:92 2

Zdena Rajnohová (trénerka HK AS Trenčín): Pre nás bol Česko-slovenský pohár 2016 veľkou výzvou a vyvrcholením sezóny. Veľmi sme sa tešili a chceli sme uspieť a tým zúročiť všetko to, čo nám počas sezóny až tak nevyšlo. V piatok sme si zmerali sily s našimi rivalkami z Bytče. Zápas bol z našej strany trochu zviazaný, ale hneď od začiatku sme sa ujali vedenia a ani raz sme v ňom neprehrávali, za kratší koniec ťahali hráčky z Bytče. Myslím, že táto výhra dievčatá nakopla k zdravému sebavedomiu, ktoré ukázali v druhom zápase proti českému majstrovi a doslova ho zvalcovali. Najviac ma teší, že dostali príležitosť všetky hráčky a bez problémov to zvládli. V nedeľu nás delil od víťaza v Česko-slovenskom poháre len jediný krok a to poraziť vicemajstra z Písku. Súper s nami držal krok len do pätnástej minúty prvého polčasu. Päťgólové vedenie po polčase naznačovalo, že naše víťazstvo si nenecháme ujsť. V druhom polčase sme súpera doslova zvalcovali a zvíťazili rozdielom triedy. Veľká vďaka patrí dievčatám, ktoré dokázali vo všetkých ťažkých stretnutiach zvíťaziť a zaslúžene získali vo svojej kategórii Česko-Slovenský pohár 2016."